TECH DECK DESKOROLKA FINGERBOARD REVIVE W2 + AKCESORIA

29,00 zł

W skład zestawu wchodzi:

  • złożona deskorolka Tech Deck we wzorze ze zdjęcia wraz z akcesoriami widocznymi na zdjęciu

Zdjęcie jest naszego autorstwa i przedstawia sprzedawany produkt. Nie zezwalamy na używanie zdjęć bez naszej zgody.

Cechy:

  • zestaw przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia
  • wymiary deskorolki: ok. 10 x 3,2 x 2 cm
  • wymiary opakowania: 17,2 x 13,8 x 2,5 cm
  • zestaw fabrycznie nowy, zapakowany w blister

Dostępne są inne wzory fingerboardów, aby zakupić inny wzór sprawdź nasze pozostałe oferty

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Jak powstał pierwszy fingerboard - czyli narodziny Tech Deck w pigułce:

W roku 1998, kiedy to w pewien deszczowy dzień, w południowej Californi, młody skater Steven Asher został zmuszony do pozostania w domu i zamiast ćwiczenia skateboard'owych trick'ów stworzył przy pomocy nożyczek i tektury swoją pierwszą replikę skateboardu. Użył deski do symulowania palcami trick'ów z dużego skateboard'u. Również, tak jak prawdziwi skateboardziści, namalował grafikę na spodzie małego blatu. Jego ojciec, Peter - weteran w produkcji zabawek, zobaczył genialną pracę własnego syna i postanowił wykorzystać swoje doświadczenie w produkcji zabawek do wprowadzenia mini-deskorolek na rynek. Tak właśnie narodził się Tech Deck. Ale co miało sprawić, że produkty Tech Decka miały być lepsze od innych kolekcjonerskich replik? Steven znał odpowiedź! Musiały być "prawdziwe". To znaczy musiały być wyposażone w pomniejszone kopie metalowych trucków, papier ścierny i oryginalne grafiki. Takie właśnie są fingerboardy Tech Deck, aż do dziś.

Na czym polega fingerboarding?

Fingerboarding polega przede wszystkim na odwzorowywaniu tricków deskorolkowych na jej miniaturowej wersji, która nazywa się fingerboard. Zamiast nóg, używa się palców (wskazującego i środkowego). Ewolucje te w sposobie wykonania nie różnią się znacząco, prócz drobnych wyjątków jak np: graby (czasami uznaje się na fingerboardzie podstawowe graby np.: indigrab,  nosegrab), czy obroty ciałem ( na fingerboardzie obroty całą ręką większe niż o 360 stopni są raczej niespotykane). Tricki można wykonywać zarówno na tzw.: flacie, czyli na płaskiej powierzchni lub na różnego rodzaju przeszkodach, będących najczęściej miniaturowymi wersjami deskorolkowych „ramp”.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć